Pracownik firmy odpowie za kradzież pieniędzy

38-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego odpowie za kradzież pieniędzy. Mężczyzna ukradł gotówkę z domu, w którym wykonywał prace elektryczne. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.


20 listopada br. w godzinach wieczornych do pleszewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pieniędzy w kwocie 600 zł. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w gminie Pleszew pod nieobecność właściciela. Podejrzenia padły na jednego z pracowników firmy elektrycznej, którzy wykonywali tam prace remontowe.

Już następnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego.

Jak się okazało, mężczyzna zakładał domofon w garderobie, w której znajdowały się rzeczy osobiste właścicieli mieszkania. Sprawca wykorzystał ich chwilową nieobecność i wyjął z szuflady portfel, z którego ukradł 600 złotych. Następnie udał się do służbowego samochodu, gdzie schował gotówkę. 38-latek swój czyn tłumaczył problemami finansowymi. Pieniądze planował wydać na bieżące potrzeby. Kryminalni odzyskali gotówkę, która powróciła do właściciela.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Zobacz również …

(Visited 396 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz