Policjanci zabezpieczyli podrobione towary znanych marek

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kole 25 listopada br. zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.


Towarem tym na bazarze w Babiaku handlowali 49-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta, którzy za złamanie przepisów Ustawy o prawie własności przemysłowej odpowiedzą przed sądem.

25 listopada br. kolscy kryminalni w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie targowiska miejskiego w Babiaku może być oferowany do sprzedaży nielegalny towar. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali legalność sprzedawanej w tym miejscu odzieży. Mundurowi szybko zorientowali się, że na jednym ze stoisk sprzedawana jest odzież, która nie ma nic wspólnego z oryginalnymi towarami.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży i obuwia. Wśród nielegalnych towarów znalazły się m.in. koszulki, skarpetki, dresy, czapki z logo znanych marek produkujących odzież sportową. Wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi stanowi w świetle prawa przestępstwo. Nielegalny proceder podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Zabezpieczony podczas działań kontrolnych towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, 49-latkowi i 22-latce za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienie wolności do 2 lat.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Czytaj również…
(Visited 367 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz