23-LATKA ODPOWIE ZA HANDEL „PODRÓBKAMI”. SPRZEDAWAŁA JE PRZEZ INTERNET

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę, która za pośrednictwem Internetu sprzedawała torebki z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Pokrzywdzonymi w wyniku przestępczego procederu są producenci luksusowych światowych marek odzieżowych.


Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 8 listopada br. zatrzymali 23-letnią kobietę, która na internetowych portalach ogłoszeniowych oferowała do sprzedaży podrobione torebki damskie znanych producentów luksusowej odzieży. Młoda mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego została zatrzymana na jednej z miejscowych stacji benzynowych gdzie „podróbki” sprzedawała bezpośrednio z bagażnika swojego samochodu.

Kobieta była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. Po krótkiej rozmowie przyznała, że podrobionych torebek ma o wiele więcej, co potwierdziło przeszukanie mieszkania 23-latki, gdzie policjanci zabezpieczyli przeszło 100 torebek. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm nie miał wątpliwości, że zabezpieczone przez policjantów przedmioty nie są oryginalne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie ustalają jakie straty poniosły pokrzywdzone firmy w wyniku nielegalnej działalności 23-latki. Ilość zabezpieczonych podróbek wskazuje, że ich wysokość może sięgać nawet 200 tysięcy złotych.  Kobieta odpowie za przestępstwo z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Grozi jej wysoka grzywna albo nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również …
(Visited 3 028 times, 1 visits today)

One thought on “23-LATKA ODPOWIE ZA HANDEL „PODRÓBKAMI”. SPRZEDAWAŁA JE PRZEZ INTERNET

  • 25 listopada, 2017 at 9:04 am
    Permalink

    Znam bardziej okrutne przestępstwa. A propos przecież to wnioskowe, więc jak żadna kancelaria się nie upomni, to pójdzie z 17 par 1 pkt 10 kpk jak byk i kobitka do domu z łachami wróci w imię prawa. ?

    Reply

Dodaj komentarz