Pozostawione na działkach sprzęty bywają łatwym łupem dla złodziei

Temat włamań na działki niemal cyklicznie pojawia się wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu. Apelujemy o odpowiednie zabezpieczenie mienia. Jeżeli nie jest to koniecznością, nie pozostawiajmy wartościowego sprzętu w domkach letniskowych i altankach


Wraz z nastaniem wiosny, rozpoczęły się prace na ogrodach działkowych. Wiele osób przywozi elektronarzędzia, albo wyposaża swoje domki w sprzęt RTV .

Pozostawione sprzęty są cennym łupem dla włamywaczy i złodziei. Przestępcy nie pogardzą niczym, co przedstawia wartość, a co tylko uda im się zabrać.

Na początku kwietnia otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do kilku domków na terenie ogródków działkowych znajdujących się przy ul. Gnieźnieńskiej w Wągrowcu. Złodzieje włamali się do 4 domków, a Łupem ich stały się telewizory, sprzęt muzyczny, kino domowe, elektronarzędzia, a nawet skrzynki z piwem.

Zmniejszmy możliwości złodziei, nie zostawiajmy wartościowych rzeczy na widoku – odsłonięte okna pozwalają dotrzeć wnętrze, widok telewizor, czy kina domowego skusi złodzieja, a „liche” drzwi do przybudówki z narzędziami, nie będą sprawiać trudności w dostępie do jego wnętrza.

Warto skorzystać z porad:

– Nie zostawiaj w altance przedmiotów wartościowych,
– Nie opowiadaj osobom postronnym jaki sprzęt przechowujesz na działce,
– Zwracaj uwagę na „obcych”, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych,
– Powiadom policję o podejrzanie zachowujących się osobach, staraj się zapamiętać ich wygląd, w miarę możliwości zrób im zdjęcie,
– Załóż solidne zamki w swojej altanie, pomyśl o zamontowaniu dobrych drzwi i zabezpieczeniu okien;

Jeśli podejrzewasz, że doszło lub może dojść do przestępstwa zadzwoń na Policję pod numer telefonu 112 skontaktuj się ze swoim dzielnicowym.

(Visited 363 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz