Poznańska drogówka kontroluje stan techniczny pojazdów

Okres wakacyjny trwa, a na drodze nie brakuje tych, którzy zapominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Aby zadbać o komfort podczas podróży należy pamiętać o wykonaniu kilku podstawowych czynności, które pozwolą nam na beztroski wypoczynek.


Przed wyjazdem musimy zadbać m.in. o prawidłowy stan techniczny pojazdu. W związku z tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali, czy podróżujący pamiętali o zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

18 lipca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania ukierunkowane na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie negatywnych zachowań.

Podczas przeprowadzonych kontroli pojazdów policjanci szczególną uwagę zwracali na zużycie bieżnika w oponach, sprawność hamulca awaryjno – postojowego, sygnału dźwiękowego, wycieraczek oraz  zgodność naklejek homologacyjnych z tablicami rejestracyjnymi. Mundurowi sprawdzili także, czy kierowcy posiadają odpowiednie uprawnienia do jazdy, a pojazd posiada obowiązkowe wyposażenie czyli trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnicę. Dodatkowo policjanci przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierujących, co do których nie mięli zastrzeżeń.Podczas działań policjanci zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych i zapowiadają, że takie działania będą  kontynuowane.
<


/a>

(Visited 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz