Poznań: Ewakuacja kamienicy przy ul. Staszica – aktualizacja

W czwartek po południu w kamienicy przy ul. Staszica 7 zapadła się podłoga przy wejściu do piwnicy. Na miejscu są już wszystkie służby, miasto podstawiło autobus MPK.

AKTUALIZACJA:

Po godzinie 15 powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję: ewakuowani lokatorzy jeszcze dziś będą mogli wrócić do swoich mieszkań.
______

Z kamienicy ewakuowano 24 osoby. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich lokali. Zdecyduje o tym powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Najpierw jednak musi on ustalić, czy naruszona została konstrukcja budynku, czy wyłącznie posadzka.

Do czasu wydania decyzji ewakuowani mieszkańcy kamienicy mogą schronić się w miejskim autobusie MPK, który został podstawiony na miejsce zaraz po zawaleniu się podłogi.

Jeśli okaże się, że konstrukcja budynku ucierpiała, mieszkańcy kamienicy będą musieli spędzić noc z dala od swoich mieszkań. Miasto przygotowało już dla nich miejsca w hotelu na ul. Łozowej.

Na miejscu są już wszystkie służby, w kamienicy odcięto wszystkie media. Ewakuowanym mieszkańcom pomagają pracownicy MOPR.

Kamienica nie należy do miasta.

AW /poznan.pl/
(Visited 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz