NIETRZEŹWI MŁODZI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Uderzeniem w drzewo zakończyła się jazda samochodem nietrzeźwego 21-latka. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Z poważnymi obrażeniami lewej nogi trafił do szpitala. Kilka dni wcześniej prawo jazdy stracił 22-latek, który kierował mając 0,77 promila alkoholu.


Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze i trzeźwą jazdę nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

13 lipca br. w godzinach wieczornych policjanci obornickiej drogówki podczas patrolu Rogoźna zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna ma ponad 0,77 promila alkoholu w organizmie. Prawem jazdy nacieszył się niespełna 4 lata.

16 lipca o godzinie 0:55 oficer dyżurny obornickiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Obornikach  na ul. Towarowej. Wg wstępnych ustaleń Policji 21-letni obywatel Ukrainy kierując osobowym Volvo stracił panowanie nad pojazdem w skutek czego uderzył w drzewo. Pojazd zatrzymał się na środku drogi do momentu przyjazdu służb. W wyniku zdarzenia kierowca doznał poważnych obrażeń lewej nogi. Został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala. Już w trakcie czynności z mężczyzną wyczuwalna była woń alkoholu z ust. Pobrana próbka krwi celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych pozwoliła stwierdzić, że w chwili zdarzenia mężczyzna był pod jego wpływem. Wynik badań to ponad 1 promil. W tym przypadku nieodpowiedzialny kierowca nie tylko pozbył się prawa jazdy ale również stracił zdrowie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.
(Visited 550 times, 1 visits today)

Leave a Reply