Z Poznania prosto do Reykjaviku

Już od 31 marca 2018 r. z Poznania będzie można polecieć na Islandię tanimi liniami. Wizz Air uruchamia bezpośrednie połączenie z lotniska na Ławicy do Reykjaviku.

Loty do stolicy Islandii będą realizowane trzy razy w tygodniu:


we wtorki, czwartki i soboty. Choć pierwsze połączenie zaplanowane jest na marzec 2018, bilety można już teraz kupić przez internet na stronie przewoźnika lub poprzez aplikację mobilną. Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się od 169 zł. To 11. połączenie, jakie Wizz Air proponuje z Poznania.

– Z radością ogłaszamy dodanie kolejnej długo oczekiwanej trasy do polskiej siatki połączeń – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air. – Nasza nowa niskokosztowa oferta połączy Poznań z Reykjavikiem i jesteśmy przekonani, że szybko zyska zainteresowanie wśród naszych klientów chcących odwiedzić Islandię, kraj zachwycający malowniczymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersiach widokami, lodowcami i wodospadami.

Już teraz z Portu Lotniczego Poznań-Ławica można polecieć w ponad 60 kierunków regularnych i czarterowych. W 2017 roku przybyły nowe połączenia i z Poznania można dolecieć do takich miast i państw jak Ateny, Billund, Madryt, Castellon, Oslo Torp, Tel Awiw, Ejlat, Kijów, Lwów, Dominikana, Emiraty Arabskie, Albania, Maroko, Hiszpania (Sewilla, Girona).

– Kolejne bezpośrednie połączenia z poznańskiego lotniska mogą tylko cieszyć – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta – Wzbogacają istniejącą siatkę i potwierdzają potencjał naszego portu. Reykjavik to kierunek ciekawy pod względem turystycznym, na który wielu poznaniaków czekało. Z pewnością będzie się więc cieszyć powodzeniem.

Poznań to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku. Od tego czasu ponad 3,5 mln pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach w poznańskiej siatce połączeń. WIZZ dysponuje obecnie dwoma samolotami w bazie w Poznaniu i zatrudnia 70-osobową załogę. W 2018 roku, w ofercie sprzedaży WIZZ będzie 680 000 miejsc na połączenia w poznańskiej siatce połączeń.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/ poznan.pl
(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz