Forum Rozwoju Miast wkrótce w Poznaniu

Polscy i zagraniczni eksperci pojawią się w grudniu na pierwszym w Poznaniu Forum Rozwoju Miast. Zaproszeni goście oraz poznaniacy będą debatować nad wykorzystaniem potencjału miasta i współczesnym postrzeganiu jego rozwoju. Wydarzeniu towarzyszy konkurs „Miasto dla mieszkańców – mieszkańcy dla miasta”.


W środę rozpoczęła się rejestracja dla uczestników Forum i zgłoszenia konkursowe.

– Podczas licznych prelekcji i warsztatów, debaty oraz konkursu usłyszymy opinie, poznamy różne punkty widzenia, jak mieszkańcy mogą tworzyć miasto, w którym żyje się dobrze. Podejmiemy dyskusję nad rolą współczesnych miast w rozwoju kraju oraz pełnieniem przez samorząd funkcji koordynatora tych zmian – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Forum z udziałem prelegentów i publiczności rozpocznie się 6 grudnia w Collegium Iridicum Novum. Wśród zaproszonych gości są naukowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy i politycy, a także aktywiści społeczni. W dyskusji weźmie udział m. in. były wicepremier prof. Jerzy Hausner oraz ekspert w dziedzinie administracji i samorządu prof. Hubert Izdebski. „O mieście” opowie także autor bestsellerowej publikacji „Miasto Archipelag” – Filip Springer, któremu towarzyszyć będzie zespół Teatru Improwizowanego Klancyk.

Wydarzenia zaplanowano na dwa dni – 6 i 7 grudnia. Pierwszego dnia uczestnicy poszukają rozwiązań zagadnienia „Miasto dla mieszkańców”. Dyskusja skupi się na podnoszeniu jakości życia, opartym na twórczym dialogu i zaangażowaniu mieszkańców, biznesu i organizacji społecznych. Drugi dzień upłynie pod hasłem „Mieszkańcy dla miasta”, w czasie którego poruszone zostaną wątki budowy kapitału społecznego i roli miasta w inspirowaniu oddolnych inicjatyw.

Program przewiduje warsztaty dla mieszkańców


oraz debatę z udziałem publiczności. Ważnym punktem Forum będzie finał konkursu na inicjatywy miejskie „Miasto dla mieszkańców – mieszkańcy dla miasta”. Jego celem jest promocja oddolnych inicjatyw odpowiadających na realne potrzeby poznaniaków, ułatwiających życie w mieście oraz wspierających rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców. Wystarczy przedstawić koncepcję projektu, który przyczyni się do rozwiązania zaobserwowanego w mieście problemu – przedstawić cel projektu, jego zakres i oczekiwany rezultat oraz pomysł na jego dalszy rozwój. Finalne prezentacje zostaną zweryfikowane przez ekspertów w ramach programu akceleracji miejskiego Think Tank Poznań przy Wydziale Rozwoju Miasta. Trzy najwyżej ocenione projekty będą rozwijane w trakcie warsztatów w ramach Forum Rozwoju Miast.

Materiały konkursowe można składać w j. polskim lub j. angielskim.

Termin składania materiałów konkursowych: do 9 listopada 2017.

Materiały konkursowe można składać emailowo na adres: marcelina.hecka@metaphor.pl (pod ten adres można także kierować zapytania dotyczące konkursu), pocztą tradycyjną albo osobiście na adres: Metaphor Sp. z o.o. Sp. k., ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań z dopiskiem na kopercie „KONKURS”.

Szczegółowe informacje dotyczące Forum Rozwoju Miast, jak również konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.forumrozwojumiast.poznan.pl

Hubert Bugajny/biuro prasowe/WRM


(Visited 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz