Poznań: Targi Gardenia otwarte

Gdzie szukać oryginalnych gatunków roślin doniczkowych, drzew i krzewów? Jak stworzyć piękny ogród? Skąd czerpać wiedzę na temat nowych rozwiązań w nawadnianiu czy nawożeniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na osoby, które odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Rozpoczęły się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA.

Tak było w roku ubiegłym …

Zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski przywitał gości na otwarciu i zapewnił o staraniach władz o wizerunek zielonego miasta.

– Wiemy, że im miasto będzie bardziej przyjazne środowisku, tym łatwiej uda się zatrzymywać i przyciągać mieszkańców – powiedział Maciej Wudarski. – To właśnie na Targach GARDENIA prezentowane są najnowsze branżowe trendy, rozwiązania i ciekawostki. Z tych pomysłów i wzorów czerpią projektanci i wykonawcy projektów powstających ze środków z budżetu Poznania – dodał zastępca prezydenta.

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA rozpoczęły się w czwartek (22 lutego) i potrwają do soboty (24 lutego). Impreza odbywa się już po raz 12.

– W tym roku około 600 wystawców zaprezentuje ofertę ponad 30 tys. zwiedzającym. Gościmy liderów branży ogrodniczej z 18 krajów. Świadczy to o tym, że nasze wydarzenie ma wymiar międzynarodowy – mówił podczas otwarcia Gardenii Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu MTP. – Życzę żeby czas targów był bardzo efektywny, abyście znaleźli nowe inspiracje. Niech Gardenia będzie początkiem dobrego roku w Państwa biznesie – zwrócił się już bezpośrednio do gości i wystawców.

W czasie uroczystego otwarcia wręczono nagrody: Złote Medale MTP, Grand Prix Gardenia i Acanthus Aureus. Wyróżniono też firmy, które obchodzą okrągły jubileusz.

Zwiedzający targi Gardenia będą mogli zapoznać się z nowymi odmianami roślin i kwiatów, a także szeroką ofertą drzew, krzewów ozdobnych, nasion zbóż, traw i warzyw. W pawilonach pojawią się też nowe modele narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Kiermasz ogrodniczy to nie wszystko. Na MTP można też będzie zobaczyć ogrody pokazowe, przygotowane w ramach konkursu „Inspiracje-Aranżacje” oraz kompozycje, przygotowane na stoiskach polskich i zagranicznych producentów. Targi Gardenia to także wiele wydarzeń towarzyszących – warsztatów, wykładów i pokazów. W programie znalazło się m.in. III Forum Architektów Krajobrazy oraz Forum Promotorów Ogrodnictwa – w którym wezmą udział znani blogerzy i vlogerzy, poruszający tematykę ogrodniczą.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć tutaj: http://gardenia.mtp.pl/pl/

Dla zwiedzających Targi Gardenia dostępne będzie 5 pawilonów (3, 3A, 4, 5 i 6). W piątek MTP można będzie odwiedzić w godzinach 9-17, a w sobotę w godz. 9-16. Bilet jednorazowy kosztuje 20 zł, a 2-dniowy 35 zł (ulgowy jest w cenie 15 zł).

Anna Jarmuż/biuro prasowe/poznan.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 
(Visited 179 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz