Nowy Tomyśl/ Szarki – 27- latek pod wpływem amfetaminy uciekał ulicami miasta. Radiowóz został poważnie uszkodzony

We wtorek 20 lutego br. , około godziny 19:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podjęli próbę skontrolowania kierującego Fordem Fiestą 27- latka, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił Ford Fiesta, który sprawiał wrażenie przeładowanego. Policjanci chcąc zatrzymać kierowcę użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. 27- letni mieszkaniec gminy Kargowa gwałtownie przyspieszył próbując zgubić radiowóz. Mundurowi ruszyli w pościg, Używali również megafonu, przez który podawali polecenia uciekinierowi. Ford kierował się drogą wojewódzką w stronę Wolsztyna. Dyżurny nowotomyskiej policji natychmiast powiadomił o sytuacji swojego odpowiednika w powiecie wolsztyńskim. Ten, skierował patrol na posterunek obserwacyjny w miejscowości Barłożnia.

27- latek zjechał z drogi wojewódzkiej i kierował się drogami bocznymi w kierunku m. Szarki. Policjanci korzystając z okazji zerowego ruchu na drodze skorzystali ze swoich uprawnień, użyli oni środka przymusu bezpośredniego. Uderzyli radiowozem w tył Forda co uniemożliwiło dalszą ucieczkę. Oprócz kierowcy, w aucie znajdowała się pasażerka- młoda kobieta. Obie osoby zostały zatrzymane i przewiezione do KPP Nowy Tomyśl. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli u kierowcy trzy porcje białego proszku, jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy.
Samochód którym uciekał nie był dopuszczony do ruchu, a tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu.

Postępowanie prowadzi KPP Nowy Tomyśl- mężczyźnie z pewnością zostaną postawione zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

W trakcie pościgu poważnie uszkodzony został radiowóz, skutkowało to koniecznością wycofania go ze służby.
Źródło::/wolsztyn112.info/
Fot. Pomoc Drogowa Zbąszyń, Nowy Tomyśl ,A2 Płatna Poznań – Świecko , Trasa S3


Dodaj komentarz