Poznań: Ruszył Tydzień z Centrum Inicjatyw Lokalnych

Dziesiątki społeczników i aktywistów spotkały się w urzędzie miasta na Antykonferencji. Wydarzenie oficjalnie otworzyło Tydzień z Centrum Inicjatyw Lokalnych.

– Centrum Inicjatyw Lokalnych powstało z inicjatywy prezydenta Jacka Jaśkowiaka w 2016 roku – mówiła Katarzyna Kierzek-Koperska,


zastępczyni prezydenta Poznania, otwierając Antykonferencję. – Od tamtej pory minęło niewiele czasu, ale zainteresowanie poznaniaków jest ogromne. To jest budujące, bo oznacza, że w Poznaniu naprawdę tworzy się społeczeństwo obywatelskie. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili i życzę owocnych debat.

Antykonferencja to niestandardowa forma spotkania. Jej główną cechą jest to, że nie ma określonego programu. To uczestnicy na początku antykonferencji określają tematy, które ich interesują i które chcieliby zgłębić. Po określeniu potrzeb, ustalone zostają tematy poszczególnych sesji. Prowadzą je ci uczestnicy, którzy są w danym zagadnieniu najbardziej doświadczeni.

Istotą tej metody jest stworzenie przestrzeni gwarantującej rozwój i wymianę konstruktywnych pomysłów zgłaszanych przez uczestników. Wszystkie tematy zostaną udokumentowane i upublicznione do dalszego wykorzystania. Wnioski z Antykonferencji posłużą do podejmowania i rozwijania ciekawych idei na terenie Poznania.

Antykonferencja rozpoczyna Tydzień z Centrum Inicjatyw Lokalnych.

– Przez trzy lata idea organizowania społeczności lokalnej bardzo się rozwinęła – podkreśla Patryk Pawełczak, p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta. – Z roku na rok mamy coraz więcej pieniędzy do przekazania w ramach regrantingu – choć CIL-e udowadniają, że nie trzeba dużych pieniędzy, by robić wielkie rzeczy.

W środę i czwartek (12-13 grudnia) będzie można wziąć udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez uznanych praktyków i ekspertów. Tematy spotkań opracowano na podstawie diagnozy potrzeb edukacyjnych organizacji pozarządowych i działaczy.

W piątek (14 grudnia) organizatorzy zapraszają uczestników do Otwartej Przestrzeni Inspiracji – czyli na spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną działania realizowane w ramach regrantingu, projekty realizowane w Poznaniu, narzędzia jakie zastosowano w działaniach społecznych.

Więcej na temat Tygodnia z CIL można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/main/-,p,35745,35746.html

AW /poznan.pl/


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 32 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz