POZNAŃ – POLICYJNE DZIAŁANIA „TAXI”

16 i 17 marca br. w godzinach nocnych Wydział Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu przeprowadził w rejonie Starego Miasta działania kontrolne pn. ,,TAXI”. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz prawidłowość poboru opłat. Tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.


Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym m.in. przez kontrolę stanu technicznego pojazdów Taxi oraz sprawdzenie prawidłowości poboru opłat z tytułu świadczenia usług na terenie miasta Poznania w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych przedsiębiorców.

Podczas prowadzonych działań kontrolowano:

–  posiadanie przez kierujących aktualnych licencji na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób taksówką osobową lub potwierdzeń złożenia wniosków o wydanie zezwolenia zgodnie z Ustawą o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób

– posiadanie przez kierujących innych dokumentów uprawniających do kierowania i użytkowania taksówki ( legalizacja taksometru, badania lekarskie, psychologiczne)

– stan techniczny pojazdów

– trzeźwość

– wyposażenie pojazdu w kasy fiskalne oraz prawidłowe oznakowanie pojazdu wynikające z Ustawy Rady Miasta Poznania z dnia 21.03.2006 roku.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 71 pojazdów Taxi, nałożyli 55 mandatów, sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych. Wszyscy kontrolowani taksówkarze byli trzeźwi.

Policjanci zapowiadają kolejne takie kontrole, a jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zachowanie na drogach ostrożności.(Visited 255 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz