Poznań PKO Półmaraton – ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na Poznań PKO Półmaraton – to już trzynasta edycja tego wydarzenia. W poprzednich latach w biegu wzięła udział rekordowa liczba uczestników, wśród nich byli przedstawiciele aż 37 państw. Każdy z uczestników musi pokonać 21 km.


Bieg rozpocznie się 5 kwietnia na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pierwszej kolejności, czyli o godzinie 10:00, ruszą najlepsi biegacze z poprzednich edycji. Po nich – w odpowiednim odstępie od 3 do 5 minut – startować będą pozostali uczestnicy.

W trasę wyruszy ponad trzy tysiące biegaczy z ponad 37 państw. Większość startujących to osoby w wieku od 30 do 39 lat, ale w półmaratonie rokrocznie biorą udział przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Każdy z uczestników otrzyma zestaw startowy w postaci bawełnianej kolorowej torby, koszulki technicznej i wielofunkcyjnego komina. Co kilka kilometrów będą rozstawione punkty z żywnością i napojami.

Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich – odcinki ulic Roosevelta, Bukowskiej i Grunwaldzkiej. O godzinie 9:00 zostaną zamknięte wszystkie ulice, którymi prowadzi trasa biegu. 

Aby wziąć udział w Poznań PKO Półmaraton , należy zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz zapisać się na stronie wydarzenia: https://halfmarathon.poznan.pl/zaplanuj-swoj-start-w-13-pko-poznan-polmaratonie/

KP/poznan.pl

(Visited 32 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz