Poznań: Noworoczne spotkanie z nauczycielami

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak i zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski złożyli życzenia noworoczne dyrektorom poznańskich szkół i przedszkoli. Nauczyciele otrzymali też podziękowania za pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Spotkanie noworoczne prezydenta z nauczycielami to już tradycja. W tym roku impreza odbyła się w Auli Artis, Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby. Wzięli w niej udział dyrektorzy poznańskich szkół i przedszkoli.

– Korzystając z okazji pragnę życzyć Państwu szczęśliwego Nowego Roku. Mam nadzieję, że będzie on dla nas wszystkich lepszy – powiedział Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania odniósł się też do trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się nauczyciele.

– Dziękuję za działania, które pozwoliły nam w miarę spokojnie przejść przez reformę oświaty. Rozumiem też trwające protesty, uważam że są zasadne. Nauczyciele powinni więcej zarabiać – mówił prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania zapewnił też, że Miasto Poznań nadal będzie inwestować w oświatę.

–  W tym roku przeznaczamy na oświatę 1,2 miliarda złotych. To pokazuje, jak jest dla nas ważna. Nadal będziemy budować szkoły tam, gdzie są one potrzebne oraz modernizować te już istniejące. Będziemy robić wszystko, by kształcenie było zgodne z oczekiwaniami rynku. Przed nami 5 lat ciężkiej pracy, ale inwestycje w dzieci uważam za najważniejszą ze wszystkich – zapewnił Jacek Jaśkowiak.

O planach na przyszłość mówił też Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– W nowej kadencji czeka nas szereg wyzwań. Jednym z nich jest powołanie zespołu doradczego i wypracowanie polityki oświatowej dla Miasta Poznania. To ważny dokument, który ma dawać odpowiedzi na pytania, jak samorząd może wspierać poznańską oświatę. Chcemy, we współpracy z Państwem, przygotować go do połowy 2020 roku. Kontynuowane będą też działania związane z pracami inwestycyjnymi i remontowymi. Wyzwań nie brakuje, każdy dzień przynosi nowe. Myślę jednak, że im podołamy. Razem jestesmy w stanei zrobić wiele dobrego – mówił Mariusz Wiśniewski.

Nie zabrakło też części artystycznej. Podczas noworocznego spotkania na scenie zaprezentowali się artyści Poznańskiej Sceny Młodych. Ich występ „Niepokorni” nawiązywał do Festiwalu Piosenki Prawdziwej, który odbył się w 1981 roku w Hali Oliwia w Gdańsku. Pieśni i piosenki, wykonane przez młodych artystów w latach 80. były głosem buntu przeciw komunistycznej rzeczywistości. Okazuje się jednak, że mimo upływu czasu nadal aktualne. Przedstawienie „Niepokorni” w ubiegłym roku zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

AJ /poznan.pl/(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz