DROGA WOJEWÓDZKA NR 305 ROZBUDOWANA

Po półtora roku zakończył się pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 305 w powiecie wolsztyńskim. Zakres inwestycji na odcinku od wjazdu ulicą Wolsztyńską na most na Południowym Kanale Obry do wyjazdu z Moch (gmina Przemęt)


ulicą Szkolną objął m.in. rozbudowę drogi na długości 3,6 km, budowę i przebudowę: skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, elementów bezpieczeństwa ruchu, kanalizacji deszczowej oraz nowego mostu na Południowym Kanale Obry (wraz z rozbiórką starego).

Finansowanie

Zadanie było realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 20,3 mln zł, z czego 15,2 mln zł to unijne dofinansowanie.

Kolejne etapy

Obecnie w realizacji są jeszcze dwa etapy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinkach: od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego i od granicy powiatu leszczyńskiego do granicy województwa wielkopolskiego. Wszystkie trzy etapy obejmują odcinek drogi o długości 18,4 km.

/wzdw.pl/(Visited 240 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz