Poznań: Nowa pływalnia na Ratajach – postęp prac [ZDJĘCIA, FILM]

Trwa budowa pływalni na os. Piastowskim. Stan surowy otwarty budynku został osiągnięty dwa tygodnie wcześniej niż było to zakładane, mimo że – ze względu na okres lęgowy ptaków – rozbiórka starej pływalni rozpoczęła się z opóźnieniem. Uruchomienie planowane jest na wrzesień tego roku.
Budowa krytej pływalni na os. Piastowskim wkroczyła w kolejną fazę. Gotowe są już fundamenty, konstrukcja, ściany i stropy piwnic oraz parteru. Wykonano izolację i konstrukcję hali basenowej. W najbliższym czasie wznoszone będą ściany parteru, powstaną schody zewnętrzne, ściany działowe i posadzki. W kolejnych dniach na plac budowy trafi niecka basenowa.

Podstawowy basen pływacki będzie miał wymiary 25m długości i 6 torów o szerokości 2,5 każdy. Taka sama głębokość basenu z obu stron umożliwi rozgrywanie sztafet pływackich. Na terenie pływalni powstanie również basen rekreacyjny, który będzie służył do nauki pływania.

Dodatkowo w budynku znajdzie się część przeznaczona na fitness oraz mały zespół saun. Powstaną dwie przebieralnie dla grup zorganizowanych,  przebieralnia kabinowo-szafkowa, a także zespół przebieralni i natrysków dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie pływalni, której uruchomienie planowane jest na wrzesień, znajdą się również m.in. pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, magazynowe oraz mała kawiarnia.

Wykonawca robót zobowiązany jest również do zagospodarowania terenu wokół budynku – nasadzenia zieleni, stworzenia drogi wewnętrznej i miejsc parkingowych oraz budowy obiektów małej architektury.

PIM, RB /poznan.pl/

(Visited 89 times, 1 visits today)

Leave a Reply