Poznań: Kolejarze remontują wiadukt nad Niestachowską [AKTUALIZACJA]

Remont wiaduktu kolejowego nad ul. Niestachowską wykonywany na zlecenie PKP PLK SA trwa od 2 lipca.  Kolejowa spółka zapowiada, że prace remontowe, które będą się wiązały z utrudnieniami dla kierowców i zmienioną organizacją ruchu w tym rejonie, mogą potrwać do końca sierpnia.
AKTUALIZACJA

W związku z informacją wykonawcy z dnia 18 lipca br. o przełożeniu kolejnego etapu remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Niestachowską informujemy, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne poniższe zmiany organizacji ruchu zostana wprowadzone w dniu 23 lipca.

_______________________________________________________

Inwestycja PKP PLK obejmuje powierzchniową naprawę podpór wiaduktu oraz pomalowanie jego elementów stalowych, a także wymianę izolacji oraz nawierzchni kolejowej.W związku z remontem, który podzielono na etapy, wprowadzona jest tymczasową organizacja ruchu drogowego. W nocy z 19 na 20 lipca rozpocznie się kolejny etap prac i zmieni się dotychczasowa organizacja ruchu

Wyłączone z ruchu zostaną dwa lewe pasy ul. Niestachowskiej w stronę ul. Żeromskiego (pod wiaduktem) oraz końcowy odcinek skrajnego lewego pasa do lewoskrętu z ul. św. Wawrzyńca w ul. Niestachowską.

Skręt w prawo z ul. Niestachowskiej w ul. św. Wawrzyńca odbywać się będzie skrajnym prawym pasem. Ponadto utrzymany zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca. W rejonie wiaduktu obowiązywać będą ograniczenia prędkości.

W celu upłynnienia ruchu na skrzyżowaniu, wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca, dlatego kierowcy powinni korzystać z objazdu przez wcześniejszy skręt w ul. Bukowską lub ul. Dąbrowskiego.

op RB /poznan.pl/

 

(Visited 227 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz