Poznań gotowy na przyjmowanie papierowych wniosków o 500+

Trwa nabór wniosków na pomoc finansową dla mieszkańców Poznania. Od 1 sierpnia można je składać w wersji papierowej. By poznaniacy nie musieli czekać w kolejkach,


PCŚ wprowadza liczne usprawnienia i zachęca do telefonicznego umawiania się na wizyty.

Świadczenia rodzinne, alimentacyjne i wychowawcze (500+) przyznawane są czasowo. Aby otrzymać je w kolejnym roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Można było to zrobić już w lipcu – ale tylko za pomocą kanałów elektronicznych (np. bankowość elektroniczna, portal empatia, portal e-puap). Od czwartku, 1 sierpnia, wnioski można składać w wersji papierowej.

Uwaga – aby otrzymać spłatę od lipca, wniosek trzeba złożyć do końca września. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane od miesiąca złożenia dokumentów – bez wyrównania od lipca.

Nowością w tym roku jest możliwość wnioskowania o świadczenie wychowawcze (500+) na każde dziecko do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz o „Dobry Start” można składać do 30 listopada. Uwaga: po tym terminie wniosek o „Dobry start” nie będzie podlegał rozpatrzeniu. W przypadku świadczeń alimentacyjnych termin upływa miesiąc wcześniej, a więc 31 października.

W okresie od lipca do listopada PCŚ spodziewa się złożenia ok. 100 tysięcy wniosków o przyznanie świadczeń. Zaliczają się do tego: świadczenia wychowawcze (tzw. 500+) – 50 tys., świadczenie ,,Dobry start” (tzw. 300+) – 40 tys., świadczenia rodzinne – 10 tys., świadczenia alimentacyjne – 3 tys. oraz stypendia szkolne – 2 tys.

Do obsługi tak dużej liczby osób miasto uruchamia w sierpniu aż 4 punkty. Dokumenty można oddać osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi  Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta i 28 Czerwca 56. (Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych oraz Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa).

By uniknąć kolejek, najlepiej wcześniej ustalić termin wizyty. Rezerwacji można dokonać telefonicznie (61 646 33 44) lub przez internet (www.pcs-poznan.pl)

Godziny pracy Działu Obsługi Klienta PCŚ dostosowane będą do potrzeb mieszkańców. PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10  w dniach od 1 do 31 sierpnia 2019 r. pracować będzie od 7:30 do godz. 18:00. Ponadto wnioski będzie można składać we wszystkie soboty sierpnia od 9.00 do 14.00.

AW /poznan,pl/

Zobacz również …

(Visited 33 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz