Grupa SPEED na konińskich drogach [FILM]

Policjanci z drogówki z komend powiatowych z sześciu powiatów (w tym z Konina) oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzili  wzmożone działania w Koninie i na terenie powiatu. Wszyscy wchodzą w skład grupy SPEED.Kilka tygodni temu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powołano do życia specjalną grupę SPEED. W jej skład wchodzą najlepsi policjanci z wydziałów ruchu drogowego z całej Wielkopolski. Cyklicznie pojawiać się będą w wyznaczonych powiatach i tam ścigać piratów drogowych.

Dodatkowo dzisiaj w Wielkopolsce prowadzone są działania NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) polegające na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych i przez kierowców przeciwko pieszym. Można więc spodziewać się patroli w rejonach przejść dla pieszych bądź w miejscach, gdzie często zdarza się np. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Na drogach Konina i powiatu spotkać dzisiaj będzie można policjantów z Koła, Turku, Gniezna, Słupcy, Wrześni i Poznania. Do dyspozycji mają radiowozy oznakowane i nieoznakowane z wideo rejestratorami. Będą też mieli ręczne mierniki prędkości.

Marcin Jankowski

/konin.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 531 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz