Poznań: Dbasz o kejtra i swój fyrtel? Czeka Cię nagroda

Poznańska straż miejska przypomina właścicielom czworonogów o ich obowiązkach. W miejscach, w których poznaniacy najczęściej spacerują z psami, prowadzone będą wzmożone patrole. Wzorowi opiekunowie zostaną nagrodzeni.


W sierpniu, w miejscach gdzie właściciele psów najczęściej wyprowadzają swoje czworonogi, będzie można spotkać wzmożone patrole straży miejskiej. Funkcjonariusze będą uświadamiać opiekunów zwierząt o ich obowiązkach.

– Akcja ma charakter informacyjny. Chcemy edukować właścicieli psów inaczej niż za pomocą mandatów – wyjaśnia Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej.

Do obowiązków opiekunów zwierząt należy m.in. sprzątanie po nich. Choć miejskie chodniki wyglądają co raz lepiej, problem nadal jest w mieście obecny. To, że nie wszyscy wywiązują się ze swoich zadań, widać na poznańskich trawnikach. Ważne są też kwestie bezpieczeństwa.

– Pies musi być prowadzony na smyczy. W przypadku ras uznawanych za agresywne niezbędny jest także kaganiec. Innymi prawami rządzą się tereny psiej rekreacji, gdzie zwierzę w kagańcu może zostać spuszczone ze smyczy. W Poznaniu jest 11 parków, w których są wydzielone specjalne strefy. W przypadku wybiegów dla psów zwierzę nie musi mieć smyczy ani kagańca, ale i tam właściciel jest odpowiedzialny za jego zachowanie – tłumaczy Przemysław Piwecki.

Opiekunowie czworonogów, który sumiennie wywiązują się z obowiązków, otrzymają od strażników pakiet zawierający ulotkę informacyjną, woreczki na psie odchody oraz przypinkę do obroży psa z hasłem „Mój pan dba o nasz fyrtel”.

W ramach działań edukacyjnych strażnicy odwiedzą również przedszkola i półkolonie. Będą rozmawiać z najmłodszymi o właściwej opiece nad czworonogiem, a także o unikaniu zagrożeń ze strony agresywnych psów. Co ważne, będą zachęcać młodych opiekunów zwierząt do korzystania z zestawów higienicznych.

AJ /poznan.pl/
(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz