Policjanci zaopiekowali się porzuconymi psami, teraz szukają sprawcy

Niecodzienną interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci zostali powiadomieni o wyrzuceniu z samochodu trzech psów. Do czasu przekazania psiaków przedstawicielom schroniska, zaopiekowali się nimi. Teraz szukają sprawcy tego czynu.


Podstawowym zadaniem Policji jest dbanie o ład i porządek publiczny, a co za tym idzie dbałość o bezpieczeństwo społeczeństwa. Jednak policjanci w swojej codziennej służbie niosą pomoc nie tylko ludziom, ale i także tym najbardziej bezbronnym – zwierzętom. Zwłaszcza teraz, w okresie wakacji, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której zwierzęta stają się niechcianym balastem i zostają porzucane.

Taka sytuacja miała miejsce 4 sierpnia br. w Mieszkowie. Jadące rowerami małżeństwo zauważyło, jak przy ulicy Poznańskiej zatrzymuje się samochód. Chwilę później z pojazdu zostają wyrzucone trzy psy – matka i dwa szczeniaki. Podróżujący samochodem zostawiają zwierzęta przy ruchliwej drodze i odjeżdżają w kierunku Klęki. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali na miejsce Policję, i do czasu przyjazdu mundurowych przypilnowali czworonogi, by nie wybiegały na jezdnię.

Policjanci na miejscu, do czasu ustalania okoliczności i przekazania psiaków pracownikom Schroniska w Radlinie, zaopiekowali się nimi. Czworonogi zostały przez nich napojone i zabezpieczone. W chwili obecnej cała trójka przebywa w schronisku, gdzie otrzymała fachową pomoc. To dzięki reakcji dwójki rowerzystów i ich empatii do zwierząt, nie stało się im nic złego.

Sprawą zajęli się teraz kryminalni, którzy dążą do ustalenia właściciela psów oraz sprawcy porzucenia ich. Mundurowi zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają pieski i posiadają wiedzę, do kogo mogły należeć o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie przy ul. Bohaterów Jarocina 15, lub telefonicznie – całodobowo pod nr 997 lub 62 – 749 82 00.

Z ustaleń wynika, że osoby, które wyrzuciły psy z samochodu poruszały się Oplem Zafira I generacji (rok prod. 1999 – 2006) koloru ciemnego, najprawdopodobniej granatowego.


(Visited 211 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz