Poznań: Choinka rozbłysła światłem

Trzy, dwa, jeden! – tłumy poznaniaków odliczały w sobotę przed Ratuszem ostatnie sekundy przed uroczystym rozświetleniem miejskiej choinki. Iluminację włączył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta i dzieci, które z rodzicami przyszły na Stary Rynek.


Poznaniaków i turystów, którzy przyszli w sobotni wieczór przed Ratusz, powitał prezydent Poznania. – Przed nami okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia – podkreślił Jacek Jaśkowiak. – To piękny czas. Cieszę się, że dziś jest nas tu tak wielu – pamiętajmy, żeby w te święta również nikt nie czuł się samotny.

Do rozświetlenia choinki prezydent zaprosił dzieci, które przyszły z rodzicami na Stary Rynek. Zapalone światełka poznaniacy przywitali gromkimi oklaskami. W powietrze wystrzelono konfetti, po czym Marta Podulka, piosenkarka i kompozytorka, zaśpiewała świąteczną piosenkę pt. „Ludzkim głosem”.

Po minikoncercie był czas, żeby zrobić sobie rodzinne zdjęcia przy choince, obejrzeć iluminacje przy fontannach czy porozmawiać chwilę z prezydentem miasta. Rozświetlenie choinki uroczyście zainaugurowało drugą część Betlejem Poznańskiego.

–  Zapraszam do wspólnej zabawy tutaj, na Starym Rynku, ale również na placu Wolności – mówiła Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska, która współorganizuje Poznańskie Betlejem. – Mam nadzieję, ze wszystkie atrakcje, jakie dla Państwa przygotowaliśmy, spełnią Wasze oczekiwania.

Betlejem Poznańskie potrwa do 22 grudnia. Do tego czasu na Starym Rynku i na placu Wolności na poznaniaków czeka wiele zabaw, warsztatów i koncertów. Szczegóły i program można znaleźć tutaj:

Tegoroczna iluminacja świąteczna przygotowana jest specjalnie na zamówienie miasta. Lampki pojawiły się na najważniejszych ulicach w centrum Poznania, a w całym mieście stanęło kilkanaście świetlnych instalacji, dopasowanych do historycznych miejsc.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


 

(Visited 123 times, 1 visits today)

Leave a Reply