VW Poznań wzorem nowoczesnej produkcji

Otwarta w ubiegłym roku fabryka Volkswagen Crafter we Wrześni staje się ikoną nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Fabryka, będąca czwartym zakładem Volkswagen Poznań, została doceniona przez niezależne grono ekspertów i potrójnie nagrodzona.


Fabryka otrzymała tytuł
Master Of Automotive Industry oraz Fabryka Roku, zwyciężyła również w kategorii Utrzymanie Ruchu.

 Tytułem  Master Of Automotive Industry Volkswagen Poznań został nagrodzony podczas Forum MotoSolutions w Krakowie, natomiast dwie pozostałe nagrody zostały przyznane przez jury konkursu organizowanego przez redakcję magazynu Inżynieria i Utrzymanie Ruchu.

Master of Automotive Industry  to wyróżnienie dla firm, które w sposób znaczący wpływają na przemysł motoryzacyjny w Polsce – w tym roku zostało przyznane fabryce Craftera we Wrześni spółki Volkswagen Poznań.
W uzasadnieniu czytamy, m. in.: Fabryka powstała w Białężycach k. Wrześni  to największa zrealizowana inwestycja motoryzacyjna w Polsce w ostatnich latach. Jej wartość wyniosła 800 mln euro. Działający od zeszłego roku zakład, działa zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Dzięki tej inwestycji produkcja samochodów użytkowych w Polsce  w najbliższych latach znacząco wzrośnie, bo tylko ten Zakład produkować ma docelowo około 100 tysięcy pojazdów rocznie. Nagrodę odebrał Dyrektor Zakładu, Ralf Nitzschke.

Tytuł Fabryka Roku, przyznawany przez redakcję magazynu Inżynieria
i Utrzymanie Ruchu, stanowi wyraz uznania dla zakładów przemysłowych, które osiągają bardzo dobre wyniki operacyjne dzięki doskonałej organizacji działań w obszarze utrzymania ruchu, automatyzacji produkcji, wdrożonych systemów IT wspomagających produkcję oraz w działalności proekologicznej. Konkurs Fabryka Roku ma na celu: wyłonienie zakładów, które osiągnęły najwyższy poziom doskonałości operacyjnej; ukazanie efektywności zakładu produkcyjnego; określenie najlepszych praktyk w zarządzaniu.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 10 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i  VW Transporter. Stąd samochody te  trafiają na rynki całego świata. Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce.  Firma zatrudnia ponad 10.000 pracowników. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter
w Białężycach k. Wrześni.(Visited 86 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz