POZNAŃ: Abp Gądecki na Marszu dla Życia [ZDJĘCIA, FILM]

Marsz dla Życia pod hasłem „Jestem, żyję, kocham!”

„Jestem, żyję, kocham!” – to hasło Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który odbył się w Poznaniu w niedzielę 12 czerwca. W wydarzeniu wziął udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

„Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia wszystkich, którym bliskie są wartości związane z życiem i jego obroną” – mówi KAI Julianna Pawlak, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, jednego z organizatorów przedsięwzięcia.

Podróż i spacer z dzieckiem - zobacz na Ceneo.pl

Koordynatorka wydarzenia tłumaczy, że tegoroczne hasło marszu akcentuje znaczenie każdego ludzkiego życia. „Jestem – wypowiadamy w imieniu nienarodzonych dzieci, które nie mają szansy same się obronić, i to od nas, i naszej wiedzy zależy ich istnienie. Słowo „żyję” ma przypominać, że warto i należy dbać o swoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, a w słowie „kocham” ukryte jest tak naprawdę przykazanie miłości siebie i bliźniego”¬ – podkreśla Pawlak.

Marsz poprzedził festyn rodzinny, który rozpoczął się o g. 14.30 na pl. A. Mickiewicza w Poznaniu.

„Przygotowaliśmy wiele atrakcji, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz koncert zespołu Bless band” – opowiada rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Około g. 15.45 ul. Solną i Garbarami przeszedł marsz w stronę katedry, gdzie o g. 17 wszyscy uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostali do udziału we Mszy św.

Wydarzeniu towarzyszy 9. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka.

Archidiecezjalny Marsz zostanie zorganizowany po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wcześniej w wydarzeniu uczestniczyło ok. 2 tysięcy osób.

KAI

(Visited 103 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz