Pożar w zakładzie produkującym świece

17 marca br. o godzinie 5:11 Dyżurny SKKP KP PSP we Wrześni otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym przy ulicy Gnieźnieńskiej we Wrześni.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku, w którym produkowano świece z parafiny. Wewnątrz znajdowały się materiały do produkcji świec, gotowe wyroby- znicze, terakota. Brak osób poszkodowanych.


Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu: na dach budynku przy użyciu drabiny mechanicznej oraz do środka budynku i dwóch prądów piany ciężkiej do wnętrza budynku. Po dogaszeniu przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budynku oraz wyniesieniu nadpalonych elementów budynku i materiałów do produkcji świec.
Pomieszczenia przewietrzono, dokonano pomiaru kamerą termowizyjną  (brak zagrożeń).  Ratownicy pracowali w sprzęcie OUO.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały budynek produkcyjno-magazynowy wraz z wyposażeniem (zgrzewarki, kotły, 2 ręczne wózki widłowe), terakota, parafina oraz gotowe wyroby ( znicze, świece).

W akcji udział brały:

1) GBA -Rt 2,5/16 MAN TGL – JRG Września;
2) GCBA -Rt 5,5/32 KAMAZ 43118 – OSP WĘGIERKI;
3) GCBA -Rt 5/32 MAN TGM  – OSP KACZANOWO;
4) GCBA -Rt 5/42 MAN TGM – JRG Września;
5) GCBA -Rt 5/43 MAN TGM – OSP GOZDOWO;
6) GCBA 7/52/3,9 SCANIA P450 – OSP MARZENIN;
7) GCBA 9,5/50 SCANIA G440 – JRG Września;
8) SCD 41 IVECO EUROCARGO  – JRG Września;
9) SLRR MITSUBISHI L200 – JRG Września;

oraz Policja.

Zdjęcia: OSP Węgierki, KP PSP Września.

(Visited 215 times, 5 visits today)

Dodaj komentarz