Pożar samochodu w Baranówku

Dnia 8 maja 2024 roku około godziny 19 Jednostka Ratowniczo–Gaśnicza nr 9 została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Baranówko. Po dojeździe na miejsce okazało się, że na środku podwórka jednego z gospodarstw bardzo intensywnie pali się samochód osobowy marki VW Passat.


W zdarzeniu poszkodowany został młody mężczyzna w wieku około 25 lat, który uległ rozległemu poparzeniu. Ratownicy jednocześnie przystąpili do gaszenia pożaru i udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Do działań zostały zadysponowane kolejne jednostki: Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajkowa oraz Żabinka.
Jak wstępnie ustalono przyczyną zdarzenia było niefortunne i nieostrożne rozpalanie grilla przez młodego mężczyznę, któremu także zapaliła się odzież jaką miał na sobie. Mężczyzna w pośpiechu zdejmując z siebie palące się ubranie spowodował zapalenie się stojącego w pobliżu pojazdu. Efektem incydentu został prawie całkowicie spalony samochód osobowy oraz poparzenie drugiego stopnia na około 20 procentach powierzchni ciała poszkodowanego.
Apelujemy o całkowitą ostrożność w posługiwaniu się ogniem otwartym!

Opracowanie: mł. kpt. Artur Jewstrat
Zdjęcia: mł. kpt. Artur Jewstrat

 

 

(Visited 65 times, 1 visits today)

Leave a Reply