Przez rondo na wprost

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego renault, który przejechał przez środek Ronda Gen. Altera w Kaliszu, niszcząc przy tym trzy znaki drogowe. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy nieodpowiedzialnemu 75-latkowi. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.
Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu po godz. 2:00 otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ul. Stawiszyńskiej. Z realacji świadków wynikało, że kierowca osobowego renault jadąc od kierunku Konina, przejechał przez Rondo Altera na wprost, wyniku czego uszkodził trzy znaki drogowe znajdujące się na rondzie.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia szybko ustalili co było przyczyną nietypowego zachowania kierowcy. Jak wykazało badanie 75-letni mieszkaniec Turku siedzący za kierownicą renault, miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

/kalisz.policja.gov.pl/

 

 

(Visited 237 times, 1 visits today)

Leave a Reply