Powrót branży turystycznej

Maj stał się miesiącem luzowania obostrzeń. To bardzo ważna informacja dla branży turystycznej. Muzea, hotele i restauracje stopniowo powracają do normalnego funkcjonowania.


Wskutek poprawy sytuacji epidemicznej, polski rząd zadecydował opoluzowaniu dotychczasowych restrykcji związanych z pandemią COVID-19. Wielkopolska Organizacja Turystyczna z radością przyjęła tę informację. Stopniowe rozmrażanie gospodarki rozpoczęto już z początkiem maja. Pierwszą istotną datą dla branży turystycznej był na pewno 4 maja, od którego można już odwiedzać muzea oraz galerie sztuki. Oczywiście każdy obiekt kulturalny musi działać w pełnym reżimie sanitarnym, przestrzegane muszą być również takie zasady jak limit osób na terenie obiektu. 

Już od 8 maja hotele i inne obiekty noclegowe mogą przyjmować turystów. Również i w tym przypadku są zasady, których właściciele tych obiektów będą musieli przestrzegać. Liczba zajętych miejsc noclegowych nie może przekroczyć 50% spośród wszystkich dostępnych. Niestety nie będą mogły działać strefy restauracyjne oraz wellness&spa. Nie jest to wymarzona sytuacja dla gospodarzy tych obiektów, jednak jest to już zdecydowany krok w kierunku powrotu do normalnego funkcjonowania.

Gastronomia jest branżą, która również została bardzo dotknięta w wyniku nakładanych obostrzeń, jednak już od 15 maja restauracje i kawiarnie będą mogły przyjmować klientów w swoich ogródkach. Możliwość przyjmowania klientów tylko na zewnątrz jest znacznym ograniczeniem, ale nie zmienia to faktu, że jest to istotna zmiana i na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem turystów. Od tego dnia możliwe będzie również otwarcie kin i teatrów na świeżym powietrzu.
Gastronomia wewnętrzna oraz kina i teatry w lokalach zostaną otwarte 29 maja z 50 % obłożeniem osób.

Wszystkie te zmiany oraz wzrost zainteresowania turystyką krajową pozwalają z optymizmem spojrzeć na nadchodzący sezon. Wszystko wskazuje na to, że jest to dopiero wstęp do całkowitego poluzowania obostrzeń i zwolnienia z restrykcji kolejnych branż. Wielkopolska Organizacja Turystyczna swoimi działaniami będzie starać się przyciągnąć turystów do eksplorowania regionu i korzystania ze zwiększającej się ilości atrakcji dostępnych w wyniku rozmrażania się gospodarki.

WIELKOPOLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

(Visited 14 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz