Powiększa się baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 w Wielkopolsce

W poniedziałek w Wielkopolsce odnotowano 2879 nowych zakażeń koronawirusem. W poprzednim tygodniu średnio wykrywanych było 2 tys. zachorowań na COVID-19 dziennie. Część z tych osób wymaga lub wymagać będzie hospitalizacji, dlatego baza łóżek dla chorych jest regularnie powiększana.


Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ na bieżąco monitoruje sytuację w wielkopolskich szpitalach i po ustaleniach z dyrekcjami placówek, rekomenduje utworzenie nowych oddziałów covidowych lub zwiększenie istniejących wojewodzie wielkopolskiemu, który wydaje stosowne decyzje. W pierwszym tygodniu grudnia zaplanowano uruchomienie w sumie 350 łóżek w wielkopolskich placówkach dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19.

226 nowych miejsc dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19 przybyło w regionie w pierwszym dniu grudnia. Oddział covidowy na 72 łóżka został otwarty w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Do 96 łóżek powiększył się oddział w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Otwarte zostały oddziały w Szpitalach w: Puszczykowie (30 łóżek), Śremie (21 łóżek) i Złotowie (21 łóżek). Kolejny 28-łóżkowy moduł uruchomiono także w Szpitalu Tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich i obecnie jego baza liczy 206 miejsc.

W Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu uruchomiono kolejne 50 łóżek covidowych (do tej pory było ich 36). Następne 34 miejsca mają być przygotowane od soboty. Zgodnie z ustaleniami,szpital ten ma docelowo dysponować ponad 150 łóżkami covidowymi. Utrzymane pozostaje funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i oddziałów, na które przyjmowani są pacjenci wymagający najpilniejszego leczenia.

W piątek ma zostać otwarty oddział covidowy na 30 łóżek w Szpitalu w Wągrowcu, a także powiększona o kolejne 20 łóżek (do 116) zostanie bazaSzpitala w Pile.

W Wielkopolsce do leczenia pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 2087 łóżek, z których w środę zajętych było 1591.Do tej pory, dniem z największą liczbą łóżek covidowych w Wielkopolsce pozostaje 12 kwietnia tego roku. Wtedy na ponad 3,7 tys. dostępnych łóżek, zajętych było około 3,1 tys.

Do walki z IV falą pandemii COVID-19 są dziś zaangażowane szpitale kliniczne, powiatowe, marszałkowskie oraz Szpital Tymczasowy na MTP w Poznaniu.W sumie to 36 placówek prowadzących oddziały covidowe w Wielkopolsce.

Najwięcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 znajduje się obecnie w: Szpitalu Tymczasowym na MTP w Poznaniu (206), Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim (150), Szpitalach Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży i Ludwikowie (łącznie 140), Szpitalu w Słupcy (123), Szpitalu MSWiA w Poznaniu i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie (po 111), Szpitalu w Szamotułach (103) oraz Szpitalu w Pile (96, a wkrótce 116).

(Visited 73 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz