42 godziny bez zalogowania

42 godziny bez zalogowanych kart kierowcy jechało dwóch tureckich szoferów, z których jeden nie miał uprawnień do kierowania autobusem. Wpadli na A2, gdy zatrzymał ich patrol inspektorów z Konina.


W zatrzymanym w Żdżarach, przez wielkopolskich inspektorów z Konina, autokarze należącym do tureckiego przewoźnika, czas jakby się zatrzymał. Kierowca, który 29 listopada prowadził po autostradzie A2 autokar nie dość, że nie posiadał przy sobie swojej karty, to nie miał też ważnych uprawnień do kierowania autobusem. Zresztą obydwaj kierowcy prowadzili autokar bez zalogowanych kart do urządzenia rejestrującego. Analiza zapisanych danych w tachografie wykazała, że kierujący autokarem rozpoczęli jazdę około godziny 01:40 w dniu 27 listopada i kierowali pojazdem do momentu zatrzymania ich do kontroli o godzinie 09:50 w dniu 29 listopada. Kierowcy prowadzili autobus bez użycia kart kierowców przez ponad 42 godziny, a najdłuższy odpoczynek, jaki odebrali, wynosił 2 godziny i 29 minut. Ponadto analiza danych zapisanych na karcie drugiego kierowcy wykazała szereg rażących naruszeń czasu pracy. Kierowcy, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, inspektorzy zakazali dalszej jazdy, a drugiemu zabronili kontynuowania dalszej jazdy do czasu odebrania prawidłowego odpoczynku dziennego.

Na przewoźnika tureckiego została nałożona maksymalna kara w wysokości 12 tys. zł. Obydwaj kierowcy otrzymali mandaty karne w sumie na 4,5 tys. zł.

/witdpoznan.pl/

(Visited 18 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz