Wypadek samochodu osobowego

W dniu 30 listopada 2021 r. o godzinie 12:13 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki BMW na drodze powiatowej nr 1847P na wysokości miejscowości Bąblin.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na łuku drogi prowadzącej z Bąblina do Obornik kierujący samochodem osobowy marki BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca samochodu znajdował się wewnątrz pojazdu i wymagał udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Obornikach. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa nr 1847P była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sholowaniu samochodu osobowego z pobocza na drogę boczną i na uprzątnięciu elementów karoserii i ziemi z powierzchni jezdni oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 5 zastępów w sile 15 strażaków Państwowej i Ochotniczej  Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki/kppsp-oborniki/

(Visited 25 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz