POWIAT NOWOTOMYSKI: 34-latek zlekceważył nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się, dostał wysoką grzywnę!

O konsekwencjach złamania nakazu natychmiastowego opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się przekonał się 34-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dzielnicowi kilka dni temu, po szczegółowej analizie sytuacji w rodzinie, nałożyli te środki zapobiegawcze na mężczyznę. 34-latek naruszył zakazy, za co sąd ukarał go wysoką grzywną.


Dzielnicowi nałożyli na mężczyznę nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się, będące reakcją na przemoc domową. Funkcjonariusze wyjaśnili 34-latkowi, jakie sankcje grożą za złamanie tych nakazów. Mimo to po paru dniach od interwencji mężczyzna powrócił do domu, naruszając przepisy. funkcjonariusze, monitorując sytuację, szybko zatrzymali 34 latka i przewieźli na komendę, gdzie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych oczekiwał na rozprawę w sądzie.

Natychmiast po zatrzymaniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu złożyli wniosek do sądu o nałożenie kary na mężczyznę za złamanie zakazów. Sąd przychylił się do wniosku i nałożył na 34-latka wysoką grzywnę.

Pamiętajmy, że naruszenie nakazu- zakazu wydanego przez funkcjonariuszy na podstawie ustawy antyprzemocowej skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń, które mogą obejmować karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Tryb przyspieszony stosowany jest wobec sprawców tego typu wykroczeń, co pozwala na szybką izolację osoby stwarzającej zagrożenie dla życia i zdrowia domowników.

Jeśli doznajesz przemocy domowej, prosimy o kontakt ze swoim dzielnicowym. Szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe:

https://nowy-tomysl.policja.gov.pl/w15/informacje/twoj-dzielnicowy

 

 

(Visited 642 times, 2 visits today)

Leave a Reply