Nie żyje kierowca! Dachowanie Opla

We wtorek 09 lipca 2024 roku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wolenice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego. Pojazdem przemieszczał się tylko kierowca, który na skutek poniesionych obrażeń nie przeżył.


Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 21:25. Po dotarciu na miejsce zastępów pożarniczych Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego. Pojazd leżał na dachu, a nieprzytomna osoba przemieszczająca się tym pojazdem znajdowała się na zewnątrz pod opieką osoby postronnej, która jak się później okazało posiadała kwalifikacje ratownika medycznego. Równocześnie z zastępami straży pożarnej na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowany.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy wsparli działania ratowników medycznych w zakresie przemieszczania poszkodowanego do karetki pogotowia. Jednocześnie zabezpieczyli rozbity pojazd oraz przystąpili do przeszukiwania terenu wokół w celu wykluczenia udziału innych osób mogących uczestniczyć w zdarzeniu. Poszkodowany mężczyzna decyzja kierownika zespołu PRM został przewieziony do Szpitala.

Po zakończonych czynnościach realizowanych przez Policję i Prokuratora z jezdni usunięto pojazd i pozostałości po zdarzeniu drogowym. Na tym działania trwające 2 godziny i 52 minuty zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania. W działaniach udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

(Visited 1 360 times, 1 visits today)

Leave a Reply