Poważny wypadek w Pniewach! W ciężkim stanie do szpitala trafił młody kierowca.

W czwartek 8 marca br. policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Pniewach. W ciężkim stanie do szpitala trafił młody kierowca. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane w ramach postępowania.


W czwartek 8 marca br. około godziny 21.30 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze nr K-92 w Pniewach. Na miejsce wysłał policjantów z Posterunku Policji w Dusznikach, a także policjantów z szamotulskiej drogówki.  W działaniach na miejscu zdarzenia oprócz Policji, pracowała również Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż zderzyły się dwa samochody – Volkswagen Golf (którym kierował 20-letni mieszkaniec Pniew), a także Fiat Ducato (którym kierował 40-letni mieszkaniec Obornik). Przypuszczamy, że jedną z przyczyn zdarzenia mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

W wyniku zdarzenia, młody kierujący volkswagenem golfem w ciężkim stanie trafił do szpitala. Również drugi kierujący został przetransportowany do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Policjanci na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem (mężczyzna był trzeźwy). Z uwagi na ciężki stan kierującego golfem, mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Funkcjonariusze, pracowali na miejscu zdarzenia, zebrali niezbędne dowody w sprawie. Policjanci rozpytali uczestnika oraz świadka zdarzenia, sporządzili szkic miejsca wypadku, a także wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną.

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności wypadku  są ustalane w ramach prowadzonego postępowania.(Visited 1 997 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz