Poważne przekroczenia prędkości kierujących na naszych drogach

Szczytem braku rozsądnego myślenia wykazał się kierujący kilkunastoletnim Oplem Astra, który na odcinku DW 241 poruszał się z prędkością niemal 160 km/h.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu niejedno już widzieli. Sytuacja na odcinku DW 241 potwierdziła, że wciąż poruszają się po naszych drogach osoby, których styl jazdy do rozsądnych nie należy. Stanowcze działania funkcjonariuszy studzą jednak zapędy kierowców do poruszania się z nadmierną prędkością.

Patrol drogówki dokonujący pomiarów prędkości zatrzymał kierującego, który postanowił poruszać się z prędkością 158 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 70 km/h. Droga pusta, więc można? Otóż nie. Kierujący został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Podobnie mało rozsądnym zachowaniem wykazał się kierujący dostawczym oplem, który w Morakowie poruszając się w obszarze zabudowanym osiągnął prędkością 107 km/h. Mężczyzna oprócz 400 złotowego mandatu i 10 punktów karnych stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W miesiącu lutym na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych, gdzie pięć osób doznało obrażeń ciała. Wielkopolskie drogi to już 2859 zdarzeń, z których 240 to wypadki drogowe – w nich 21 osób poniosło śmierć, a 274 osób zostało rannych. Apelujemy o ostrożność!

wagrowiec.policja.gov.pl

(Visited 88 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz