Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych

Kierujący Skodą Fabią mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych nastolatkę, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło 4 grudnia – w godzinach porannych na ul. Doktora Kocha w Wolsztynie. Jak wykazało badanie alkotestem kierowca auta osobowego był trzeźwy.


04.12.2017r.ok.godz. 07:30 na ul. Doktora Kocha w Wolsztynie kierujący Skodą Fabią 27-letni mieszkaniec Grodziska Wlkp. potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych młodą kobietę. Piesza z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i ogólnymi potłuczeniami przetransportowana została do szpitala w Wolsztynie, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli je oraz przeprowadzili oględziny. Kierowali też ruchem pojazdów wprowadzając czasowo ruch wahadłowy.

Oboje uczestnicy zdarzenia poddani zostali badaniu stanu trzeźwości. Badanie kierującego samochodem mężczyzny przeprowadzone alkotestem wykazało, że był trzeźwy. Od potrąconej nastolatki ze względu na odniesione obrażenia  pobrano krew do badań.
Policjanci zatrzymali sprawcy zdarzenia prawo jazdy. Dalszy tok postępowania oraz konsekwencje dla sprawcy uzależnione będą od rozmiaru obrażeń, jakie odniosła piesza. Karą za spowodowanie wypadku jest nawet trzyletnie pozbawienie wolności.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 281 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz