Dzielnicowa po służbie zatrzymała złodzieja

Sierż. Daria Góra z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w czasie wolnym od służby, będąc w markecie, zatrzymała złodzieja. Dzielnicowa wykazała się czujnością i pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki niej amator cudzego mienia odpowie za swój czyn przed sądem.


W minioną sobotę, 2 grudnia, około godz. 15.40, dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniowała w czasie wolnym od służby.

Sierż. Daria Góra, będąc w markecie, zauważyła jak mężczyzna, znany jej osobiście z wcześniejszych interwencji, przechodzi z dwiema siatkami przez kasę i idzie w kierunku wyjścia.

Policjantka natychmiast zapytała kasjerkę, która siedziała przy tej kasie, czy wychodzący mężczyzna zapłacił za towar. Kiedy dzielnicowa usłyszała, że nie zapłacił, wspólnie z kasjerką, wybiegły za złodziejem i zatrzymały go przy stanowisku z koszykami.

Sierż. Daria Góra zaraz powiadomiła też oficera dyżurnego śremskiej Policji, który skierował na miejsce policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Złodziej, 32-letni mieszkaniec Śremu, był agresywny, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci osadzili go w policyjnym areszcie.

Okazało się, że amator cudzego mienia ukradł pięć butelek alkoholu, każda o pojemności 1 litra, oraz dwie reklamówki. W sumie mienie o wartości ponad 500 złotych.

Po wytrzeźwieniu, 3 grudnia, sprawca kradzieży usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dzięki czujności sierż. Darii Góra i jej szybkiej reakcji złodziej odpowie za swój czyn, a nieuszkodzony towar wrócił do dalszej sprzedaży.

Dzielnicowa swoją wzorową postawą pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

(Visited 550 times, 1 visits today)

One thought on “Dzielnicowa po służbie zatrzymała złodzieja

  • 6 grudnia, 2017 at 8:56 pm
    Permalink

    Tylko ze towar spozywczy ktory opuscil miejsce sprzedazy detalicznej, nie ma prawa powrocic napolki do dalszej sprzedazy. To jest niestety nastepne przestepstwo…

    Reply

Dodaj komentarz