Pościg za sprawcami napadu

Napad na placówkę bankową. Pościg, posterunki blokadowe, strzelanina, negocjacje… to tylko niektóre z elementów ćwiczeń, które zostały przeprowadzone na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.


Tego typu przedsięwzięcia mają na celu kształtowanie i utrwalenie nawyków skutecznego działania dowódców, policjantów sztabu oraz funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach.

O godz. 9:00 policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące napadu na placówkę bankową w miejscowości Godziesze Wielkie. Doszło do użycia broni przez napastników, w wyniku czego pracownik ochrony został lekko ranny. Z relacji świadków wynikało, że sprawcy odjechali w kierunku miejscowości Brzeziny. Rozpoczyna się pościg, w trakcie którego ostrzelane zostają policyjne radiowozy. Mundurowi wystawiają posterunki kontrolno-blokadowe. Ostatecznie, po trwającym ponad godzinę pościgu, sprawcy porzucają swój pojazd na terenach leśnych i podejmują próbę pieszej ucieczki. Policjanci izolują teren, aby udaremnić dalszą ucieczkę sprawców, którzy ukryli się na terenie stanicy harcerskiej. Próbę rozmowy z przestępcami podejmuje policyjny negocjator. Ostatecznie mężczyźni zostają zatrzymani przez policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, podczas wsiadania do podstawionego pojazdu.

Prowadzenie działań pościgowych za szczególnie niebezpiecznymi przestępcami we współdziałaniu z innymi jednostkami Policji, mają na celu kształtowanie, a także utrwalenie nawyków skutecznego działania dowódców oraz policjantów sztabu i funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Przeprowadzone ćwiczenia były doskonałym sprawdzianem policyjnych procedur, taktyki działania oraz funkcjonalności sprzętu będącego na wyposażeniu wielkopolskiej Policji.

Łącznie w szkoleniu uczestniczyło ponad 130 policjantów z Jarocina, Kalisza, Kępna, Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Pleszewa oraz Poznania.

/kalisz.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 945 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz