Wielkopolskie Zaduszki Mikołajczykowskie 2019 [ZDJĘCIA, FILM]
W minioną sobotę 7 grudnia w Poznaniu odbyły się Wielkopolskie Zaduszki Mikołajczykowskie. Wielkopolscy Ludowcy spotkali się w 53. rocznicę śmierci Stanisława Mikołajczyka.
Tegorocznym Wielkopolskim Zaduszkom Mikołajczykowskim odbywającym się już tradycyjnie w Poznaniu towarzyszyła obecność Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele św. Wojciecha, po której w asyście sztandarów delegacje udały się pod pomnik Cecylii i Stanisława Mikołajczyka, przy grobowcu premiera na uchodźstwie na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan oddano im hołd pamięci.
Okolicznościowe spotkanie, które odbyły się w Sali Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza rozpoczął koncert kapeli Zamku Rydzyńskiego. Koncert wprowadził wszystkich przybyłych w podniosły a zarazem radosny nastrój, który towarzyszył podczas wręczania odznaczeń zasłużonym oraz legitymacji nowym członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Poseł dr Władysław Teofil Bartoszewski swoim wykładem nt. Stanisława Mikołajczyka zakończył tegoroczne obchody Zaduszek.
/wielkopolska.psl.pl/
Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl