Ponad 3 promila za kierownicą i podjął próbę ucieczki – Na kierującego przysłowiowym „wężykiem” mężczyznę zwrócili uwagę policjanci

Na kierującego przysłowiowym „wężykiem” mężczyznę zwrócili uwagę policjanci PP w Siedlcu patrolujący tuż po południu Tuchorzę. Kierujący osobowym mercedesem nie zareagował na sygnał do zatrzymania i podjął próbę ucieczki.


Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

12.01.2018 r. ok.godz. 12:30 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Siedlcu pełniący służbę patrolową na terenie Tuchorzy zwrócili uwagą na jadącego w ich kierunku Mercedesa, którego kreujący nie używał świateł  mijania, a także z trudnością utrzymywał prosty tor jazdy.

Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Kierowca nie miał jednak zamiaru zastosować się do polecenia zatrzymania auta i widząc umundurowanych policjantów gwałtownie skręcił w drogę gruntową. Policjanci ruszyli pościg za uciekinierem. Po kilkuset metrach mężczyzna wjechał na posesję, porzucił pojazd  i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został jednak zatrzymany.

Już w pierwszej chwili oczywisty stał się powód niechęci mężczyzny do spotkania ze stróżami prawa – kierowca ewidentnie znajdował się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, jakie przeprowadzono w wolsztyńskiej jednostce, gdzie został doprowadzony.

Urządzenie wykazało u 45-letniego mieszkańca Tuchorzy stan nietrzeźwości – 1,52 mg/l ( 3,19 promila ! ). Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, usłyszy też zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
(Visited 355 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz