Ponad 1,5 kg narkotyków zakopane pod ziemią

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany, która była zakopana na jednej z posesji w gminie Złotów.


Do przeszukania terenu zaangażowany został czworonożny funkcjonariusz wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotyków. Zatrzymany mężczyzna, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Złotów, który według posiadanych informacji w miejscu zamieszkania miał posiadać znaczną ilość narkotyków.

By zweryfikować posiadaną wiedzę, w miniony czwartek (06.06) mundurowi udali się na teren posesji, gdzie przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych oraz działki. Do działań zaangażowany został przewodnik psa służbowego wraz z czworonogiem do wykrywania zapachów narkotyków z Zakładu Karnego w Czarnem.

W trakcie prowadzenia czynności okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. Mieszkaniec gminy na swojej działce zakopał znaczne ilości narkotyków. Łącznie wykopano panad 1,5 kg zielonego suszu, kóry po sprawdzeniu okazał się marihuaną.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a odnaleziony susz do laboratorium kryminalistycznego.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił Prokuratorowi przedstawić zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Kolejnego dnia sprawą zatrzymanego mężczyzny zajął się Sąd Rejonowy ze Złotowa, którego Sędzia po zapoznaniu się z materiałami sprawy wydał postanowienie o aresztowaniu na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

asp. Damian Pachuc/IL

 

 

(Visited 271 times, 1 visits today)

Leave a Reply