Policyjne zabezpieczenie Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu

Około 17 tysięcy kibiców wzięło udział w wielkim finale Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu, który odbył się na leszczyńskim stadionie. Nad ich bezpieczeństwem czuwało ponad 100 policjantów z Leszna, Poznania i Wrocławia. Celem mundurowych była dbałość o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu, ale także na trasach dojazdowych i na terenie całego miasta.


22 września br. na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie rozegrany został wielki finał Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Sparta Betard Wrocław. Na trybunach leszczyńskiego stadionu zasiadło około 17 tysięcy kibiców obu drużyn.

Fani czarnego sportu gromadzili się na stadionie wiele godzin przed zawodami. Celem policjantów było zapewnienie płynności ruchu na ciągach komunikacyjnych prowadzących do stadionu oraz niedopuszczenie do zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście i powiecie leszczyńskim.

W zabezpieczenie zawodów zaangażowanych było ponad 100 policjantów z Leszna, Poznania i Wrocławia. Wsparcia udzielało także dwóch przewodników psów i trzech funkcjonariuszy z Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Policjanci na koniach poruszali się wokół stadionu w celu zapobieżenia jakimkolwiek wybrykom kibicowskim.

W początkowej fazie meczu, w trakcie trwania imprezy masowej kibice obu drużyn odpalili race i świece dymne, co stanowi przestępstwo z art. 59 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Obecnie Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i ustala tożsamość sprawców, którym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Monika Żymełka/leszno.policja.gov.pl

(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz