Sukces młodych adeptów podnoszenia ciężarów

22 września najmłodsi zawodnicy nowotomyskiego klubu podnoszenia ciężarów mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności podczas II Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego, który odbył się w Gołańczy. Pod opieką trenerów – Marcina Lampe, Patrycji Piechowiak, Dobrosławy Kucharzak oraz Mateusza Miczyńskiego – do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami stanęło aż 21 zawodników z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl.

Reprezentacja spisała się doskonale, między innymi w kategorii do lat 10 Hanna Augustyniak i Weronika Bimkiewicz zajęły drugą i trzecią lokatę. W kategorii do lat 12 Otylia Kaczmarek uplasowała się na drugim a Nadia Janowska na trzecim miejscu podium. Wśród chłopców do lat 10 Bartosz Mrozik zajął trzecie miejsce. Adrian Krupa zwyciężył w kategorii do 12 lat, tuż za nim uplasował się Dawid Lisiak.

Te i inne, znakomite rezultaty zawodników sprawiły, że w klasyfikacji drużynowej LKS Budowlani Całus odniósł zwycięstwo, co bardzo ucieszyło sztab szkoleniowy. Marcin Lampe po zawodach powiedział, że: „jak zwykle cieszą indywidualne sukcesy, ale przede wszystkim siła drużyny, która już nie pierwszy raz pokazuje jak duży potencjał w niej drzemie”.