Policyjne podsumowanie długiego weekendu sierpniowego

Tegoroczny długi weekend sierpniowy nie dla wszystkich zakończył się szczęśliwie. Poznańscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole głównie pod kątem stanu trzeźwości kierowców. Przerażające wyniki ukazują, że nadal u większości kierujących góruje brak rozwagi za kierownicą odnosząca się do nadmiernej prędkości połączonej często z jazdą po spożyciu alkoholu.Za nami długi weekend sierpniowy, trwający od 11 do 15 sierpnia br. W tych dniach nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu poznańskiego czuwały dodatkowe patrole policyjne, liczące łącznie 4288 funkcjonariuszy, w tym 1893 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

W trakcie długiego weekendu, mundurowi zatrzymali do kontroli 138 nietrzeźwych kierujących. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drogach powiatu poznańskiego, to przez 5 dni doszło łącznie do 467 zdarzeń drogowych, w tym aż 422 kolizji oraz 45 wypadków. W wyniku tych zdarzeń 46 osób zostało rannych, a 4 osoby poniosły śmierć.

Powoli zbliżamy się do końca okresu wakacyjnego, dla wielu jest to czas powrotów do domów z wypoczynku letniego, a co za tym idzie na polskich drogach spotykamy się ze zwiększonym nateżeniem ruchu.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi i odpowiedzialności do zasiadających za kierownicą. Kierowco pamiętaj, jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego !

 

Policjanci z Poznania podsumowali kolejny długi weekend na drogach. Podczas 5 dni 460 funkcjonariuszy ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo podróżujących.


Zatrzymali 14 osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. W 121 zdarzeniach drogowych 23 osoby zostały ranne.

Za nami kolejny długi weekend. W połączeniu z wakacyjnym czasem był to oczywiście okres wzmożonych wyjazdów na sierpniowy wypoczynek. W dniach od 11 do 15 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Przez 5 dni na drogach Poznania i pow. poznańskiego procowało 460 funkcjonariuszy drogówki. W tym czasie doszło do 20 wypadków i 101 kolizji drogowych. W wyniku tych zdarzeń 23 osoby zostały ranne.

Mimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń ze strony Policji 14 osób zostało przez policjantów zatrzymanych za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Podczas służby na drodze sprawdzany był również stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę policjanci zwracali na przestrzeganie przez kierowców prędkości zgodnej z przepisami.

Jednocześnie warto pamiętać, że rozwaga i odpowiedzialność za kierownicą, powinny nam towarzyszyć za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, a nie tylko przy okazji dłuższych wyjazdów i perspektywy policyjnej kontroli.


(Visited 183 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz