Policyjne kontrole na autostradzie A2

Autostrada A-2 jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E-30 między zachodem i wschodem Europy. Skupia ruch transgraniczny, w którym dobowe natężenie określa się na około 40 tysięcy pojazdów.


Policjanci z woj. wielkopolskiego z funkcjonariuszami ruchu drogowego z KWP Łódź zaplanowali kolejne wspólne działania kontrolne, ukierunkowane szczególnie na kierowców samochodów ciężarowych.

21 marca 2018 roku w godzinach porannych odbyła się kolejna edycja wspólnych działań policjantów ruchu drogowego z woj. wielkopolskiego i łódzkiego. Obejmowały one zarówno kontrole statyczne jak również policyjne patrole na drodze.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, a także jednostek podległych, skontrolowali pod kątem stanu trzeźwości 2482 kierowców, w tym 1908 to kierujący samochodami ciężarowymi. Trzy osoby były pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy. Tego typu akcje będą powtarzane w przyszłości. Dodatkowo policjanci skontrolowali 620 pojazdów, w tym 193 pojazdów ciężarowych.

Działaniami objęty został cały wielkopolski odcinek A-2. Kontrolami zostały objęte także odcinki dróg krajowych i wojewódzkich stanowiących połączenie z autostradą. Policyjna akcja to kontynuacja działań prowadzonych na początku marca na autostradzie.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 736 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz