PRZEŁADOWAŁ BUSA, PRZESADZIŁ Z PUNKTAMI

W dniu 14 marca 2018 roku inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzali kontrole drogowe na krajowej „32” w Granowie. Zwrócili uwagę na samochód dostawczy,


który wyglądał jakby był przeciążony.
Zatrzymali go do kontroli i poddali ważeniu.

Okazało się, że pojazd, który wraz z ładunkiem nie mógł przekraczać całkowitej  masy 3,5 tony, w rzeczywistości ważył o 2,7 tony więcej, czyli niemal 6,2 tony. Po kontroli ładowni okazało się, że w środku znajdują się dwie palety z alkoholami. Ładunek nie mieścił się w ładowni i reszta alkoholu znalazła się na siedzeniu pasażera oraz w kabinie. Kierowca nie chciał okazać do kontroli prawa jazdy, mówiąc, że zostało skradzione w poprzednim dniu. Z uwagi na wspólne działania kontrolne z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim i sprawdzeniu przez funkcjonariuszy danych kontrolowanego, jego wyjaśnienia okazały się nieprawdziwe. Kierowca nie chciał okazać dokumentu, ponieważ przekroczył dopuszczalną liczbę punktów karnych, w związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy.

Za przeładownie pojazdu otrzymał od inspektorów mandat karny w wysokości 500 złotych, a przedsiębiorcy nakazano przeładowanie pojazdu i wyznaczenie innego kierowcy z uprawnieniami.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 421 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz