Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa mł. asp. Sebastiana Matuszaka, który w swoim czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej.


Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza złodziej został zatrzymany, a towar wrócił na sklepowe półki.

3 stycznia około godziny 18:00 mł. asp. Sebastian Matuszak z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ostrowskiej komendy  w czasie wolnym od służby będąc w jednej z kaliskich galerii handlowych, zauważył jak z drogerii wybiegł mężczyzna. Mundurowy usłyszał, że uciekinier ukradł perfumy.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Ruszył w pościg i po kilkuset metrach dogonił, obezwładnił i zatrzymał złodzieja. Policjant poinformował o zdarzeniu kaliskich funkcjonariuszy, którym następnie przekazał sprawcę kradzieży. Okazało się, że 46-latek z Kalisza ukradł dwa opakowania perfum o łącznej kwocie ponad 500 złotych.

Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży i teraz odpowie przed sądem.

To kolejne już zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby egzekwować przestrzeganie prawa.(Visited 173 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz