Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową. Funkcjonariusze znaleźli części i podzespoły BMW, Audi i Porsche.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali mężczyznę, u którego na posesji ujawnili części samochodowe pochodzące z kradzieży na terenie Polski i Niemiec.


Dziupla znajdowała się w miejscowości Kotwasice gm. Malanów. Funkcjonariusze znaleźli części i podzespoły samochodów marki BMW, Audi i Porsche.

W ubiegłym tygodniu policjanci z turkowskiej komendy otrzymali informację o tym, że w gminie Malanów w miejscowości Kotwasice, na jednej z posesji może znajdować się samochód marki Porsche, który został wcześniej przywłaszczony.

Gdy policjanci weszli na teren posesji w jednym z budynków znaleźli Porsche, które zostało już w dużej części zdemontowane. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ujawnili części od samochodów marki BMW i AUDI, które zostały skradzione na terenie Polski i Niemiec.

Policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna 30-letni mieszkaniec powiatu tureckiego usłyszał zarzuty paserstwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 30-latek został objęty policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który dokonał przywłaszczenia samochodu marki Porsche wartości ok. 200.000 zł. Mężczyzna to 19-latek zamieszkały na terenie Łodzi. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 1 064 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz