BARDZO BRUDNY KIPER W NIEDZIELNY PORANEK

14 stycznia 2018 roku leszczyńscy inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali na drodze krajowej nr 5 samochód ciężarowy,


który już samym wyglądem zdawał się wołać do inspektorów: zatrzymajcie mnie, coś jest nie tak.

W Lipnie inspektorów minął pojazd przewożący ładunek sypki w naczepie wywrotce typu kiper. Pojazd był zabrudzony w sposób powodujący nieczytelność numerów rejestracyjnych oraz świateł, więc wywrotka musiała zwrócić uwagę inspektorów. Po zatrzymaniu na pobliskiej stacji paliw ustalono, że przewoźnik z powiatu grodziskiego dostarczał wysłodki do rolnika z okolic Leszna.

Kontrole tachografu oraz umieszczonej w niej wykresówki wykazały poważne naruszenie przepisów. Okazało się, że kierowca prowadził pojazd, posługując się wykresówką innego kierowcy. Pojazd w chwili zatrzymania prowadził brat właściciela firmy, który kończył kurs za pracownika i kontynuował jazdę, nie wypisując swojej, a używając wykresówki kierowcy z poprzedniego dnia.

Kierującego ukarano mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, a za braki w dokumentacji do odpowiedzialności pociągnięta zostanie osoba zarządzająca przewozami w firmie. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą 3 tysięcy złotych.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 957 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz